Příběh těla

Tělo je náš chrám. Přepravní prostředek naší pozemské existence. Je tady s námi od začátku našeho bytí. V každičkém okamžiku, až do chvíle opuštění této zemské 3D reality.

Všichni zde na Zemi máme svůj vůz, své Tělo.

Bez ohledu na to, zda umíme dobře řídit, zda známe všechny jeho funkce, zda víme, kdy je dovoleno zrychlit a kdy je třeba brzdit. Všichni s ním jezdíme, všichni řídíme svá těla tímto životem.

Živé organismy se skládají z různých typů buněk specializujících se na nejrůznější funkční procesy. Avšak každá z těchto buněk má stejný soubor genetických instrukcí, stejnou genetickou výbavu.

Buňka a kvalita genetické výbavy je odrazem naší existence. Zrcadlí se v ní pak náš životní příběh.

To jaká máme přání, to jakým způsobem smýšlíme o sobě a o svém okolí dává buňkám směr. Směr, jakým se ubírá jejich kondice, funkčnost a síla. To vytváří kvalitu našeho života.

Tímto způsobem si určíme, zda-li tělo zkvétá, roste a je v kondici, nebo chřadne, živoří a podlehá vlastní genetické zátěži.

Samozdřejmě ovlivňují nás i okolní vlivy např. ovzduší, kvalita potravin, sociální vazby, společnost. Tyto životní kulisy je mnohdy těžké přetvořit. Co však změnit jde, je náš postoj. Postoj k životu, prožívané emoce a nastavení našich priorit.

Velice účinnně a poměrně snadno můžeme ovlivnit funkčnost buněk a chemické procesy těla podáním podpůrných látek ve formě bylinných extraktů, čajů, pomoci vitamínu a podporujícího jídla. To má jen krátkodobí ulevný efekt. Je to pouze urychlovač celého procesu změny a nápravy. Nenavozuje trvalý stav, umožní Vám rychlejší změnu myšlení. Což je ten nejmocnější nástroj.

Bylinky a přírodní produkty jsou Vašim pomocníkem!

Mnohdy právě ony pomohou vykročit z bludného kruhu. Zajistí nám úlevu a umožní opravu poškozených buněk a orgánových drah.

Užívejme je proto s vděčností a láskou.

Už od prvních chvíle, kdy se tělo formuje v matčině lůnu a vznikají z buněčného dělení funkční struktury, orgány a smyslové celky, už tehdy jsou naše buňky ovlivněny citovostí matky, jejími pocity a její reakcí na právě probíhající životní situace. Od toho všeho se pak odvíjí naše orgánové čchi, konstituce a naše životní síla.

Prožívané emoce a způsob myšlení matky programují buňky plodu a dávají směr jeho vývoji.

To jakým způsobem smýšlíme my, jak umíme své myšlenky ovládat, jaké máme reakce na nejrůznější životní situace a jaké emoce u nás převládají nám pak vytváří naši každodenní realitu. Čemu dáváme svou pozornost to si určujeme sami . Právě tento postoj úplně nejpodstatněji formuje reakce a životnost našich buněk.

Právě to programuje náš život.

Zaměříme-li se na své myšlenky a pakliže zjistíme, jaké v nás vzbuzují emoce, jsme připraveni si vědomě tvořit svou realitu!

Jak se cítíme při těchto emocích, co při nich probíhá v našem těle?

Cítíme napětí v různých částech těla, potíme se, cítíme svůj zrychlený tep a máme stažené hrdlo. Souběžně v těle probíhají chemické reakce, vyplavují se hormony.

Podstata naši životní proměny je ve změně reakce v nepohodlných situacích. Vytvořme si nové život podporující programy.

Tím ovlivníme aktivitu a dopad genetické zátěže na naše tělo.

Právě kultivace myšlenek nám umožní klidnější reakce v nepříjemných situacích a tím i změnu prožívaných emocí.

Buďme autentičtí, soucitní a radostní. Berme to jako příležitost, nenechat se vláčet svými pocity a emocemi.

Harmonické emoce, to je cesta životem v moudrosti a ve zdraví.

Je to cesta svobodného rozhodnutí každého z nás.

Předchozí článek:
Slezské bylinářství s. r. o.
U Fortny 51/3, 746 01 Opava
IČ: 05765935, DIČ: CZ05765935
provozní doba
Pondělí - Pátek
9:00 - 17:00
KONTAKTUJTE NÁS
Bára Masopustová
+420 739 986 337
Silvie Melušová
+420 734 703 094
UŽITEČNÉ ODKAZY
Blog
Obchodní podmínky
GDPR
Copyright ©2021 Slezské bylinářství. Všechna práva vyhrazena
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram